Zaciąganie zapożyczeń

Prosty sposób na wezwanie do zapłaty przez internet

Młodzi Polacy dosłownie toną w długach. Oznacza to tylko jedno – część tego zadłużenia niestety nie jest spłacana terminowo, a zatem drugą stronę medalu stanowią wszyscy ci, którzy nie mogą na czas wyegzekwować swoich pieniędzy. Często mowa tutaj na przykład o osobach pracujących na umowę o dzieło, o przedstawicielach tak zwanych freelancerów, którzy po wykonaniu swojej pracy nie mogą doczekać się wynagrodzenia. Na szczęście można skutecznie egzekwować te zadłużenia, udając się do sądu, a wcześniej wysyłając wezwanie do zapłaty.

Wezwanie do zapłaty online

Procedury dochodzenia swoich roszczeń finansowych nie są tak proste dla zwykłego zjadacza chleba. Część osób nawet z tego rezygnuje, zupełnie nie wiedząc, od czego zacząć. Warto zatem wspomnieć o tym, że sporo formalności można tak naprawdę załatwić przez internet. To właśnie tam można wykupić na przykład usługę, która świadczona jest przez firmę windykacyjną. Wystarczy wypełnić stosunkowo prosty wniosek online i zapłacić za usługę, a firma windykacyjna zajmie się tym procederem. Jak to zatem wygląda w praktyce?

Procedura wezwania do zapłaty

Po wykupieniu usługi, firma windykacyjna przygotowuje wraz z radcą prawnym wezwanie do zapłaty: https://kapitalni.org/pl/artykuly/rodzaje-wezwan-do-zaplaty-przedsadowe-wezwanie-do-zaplaty-i-ostateczne-wezwanie-do-zaplaty,73,102. Jest to fachowo sporządzony dokument, który następnie zostaje dostarczony drogą listowną dłużnikowi. Dla klienta zlecającego tą usługę zostaje przygotowane potwierdzenie nadania wezwania za pomocą poczty – staje się to dowodem do ewentualnej sprawy w sądzie. Jeżeli dłużnik nadal nie ureguluje swoich zaległości finansowych, można wnieść sprawę do sądu. Wcześniej trzeba jednak wysłać właśnie wezwanie do zapłaty. Jeżeli zatem w ustalonym czasie, po otrzymaniu wezwania do zapłaty, dług czy faktura nie zostaną uregulowane – można przystąpić do działań sądowych. Bardzo często jest tak, że zajmują się tym również firmy windykacyjne, które niejako działają w imieniu swoich klientów.

Zakres spraw

W przypadku braku uregulowania zaległości finansowych związanych ze sprawami takimi jak wymienione poniżej, można udać się po pomoc do firmy windykacyjne. Najczęstsze przypadki to:

– niezapłacone faktury

– kary umowne

– niezapłacony najem i niezapłacony czynsz

– niezapłacone ubezpieczenie

– różnego rodzaju odszkodowania

– niezapłacone wynagrodzenie za wykonane dzieło

– niezapłacona pensja

– niezapłacone odprawy

– nieuregulowane zachowki po sprawach majątkowych

Oczywiście wezwanie do zapłaty można wysłać również we własnym zakresie, bez korzystania z pomocy profesjonalistów, trzeba tylko prawidłowo sporządzić takie pismo.

Back To Top