Zaciąganie zapożyczeń

Jak szybko pożyczyć pieniądze na samochód?

Okazja do zakupu samochodu w bardzo korzystnej cenie może pojawić się w każdym momencie i nieraz nie ma możliwości przewidzenia, kiedy to nastąpi. W związku z tym osoby planujące zakup – niekoniecznie przygotowane finansowo na taką okoliczność – poszukują źródła szybkiego zastrzyku finansowego, który pomoże ziścić plany posiadania własnych czterech kół. Banki, bardzo często nie mają tutaj wiele do zaoferowania swoim klientom. Wzięcie, nawet niewielkiego kredytu wymaga odczekania pewnego czasu, który jest potrzebny na podjęcie decyzji o jego przyznaniu. A właśnie o czas tutaj chodzi. W związku z tym wiele osób zwraca się w stronę pozabankowych instytucji pożyczkowych, które oferują pieniądze już nawet w kwadrans.

Pozabankowe firmy pożyczkowe

W przeciwieństwie do banków, firmy pozabankowe, które działają w sektorze pożyczek, nie muszą stosować się do przepisów Ustawy o bankowości, która zmusza banki do zachowania podczas przyznawania kredytów pewnych procedur, które znacznie zwiększają czas podejmowania decyzji. W instytucjach pozabankowych pożyczki dostępne są niejednokrotnie od ręki. Możliwość pożyczenia, nawet niewielkiej kwoty z tego rodzaju firm, stwarza dla ludzi okazje, bez których ich możliwości finansowe byłyby o wiele gorsze. Pożyczka na samochód (sprawdź w Wonga.pl przykład) może być w takich firmach załatwiona również przez internet, a pieniądze mogą znaleźć się na koncie pożyczkobiorcy bardzo szybko.

Co, jeśli do zakupu nie dojdzie?

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy kredytami bankowymi a pożyczkami pozabankowymi jest to, że kredyty bankowe są zawsze celowe, a pożyczki nie. Znaczy to, że jeżeli w banku brany jest kredyt, który w umowie ma określony cel – zakup samochodu, to jeśli do transakcji z jakiegoś powodu nie dojdzie, kredyt powinien zostać zwrócony natychmiastowo, z uwzględnieniem kosztów. Oznacza to, że oprócz braku samochodu, klient banku będzie zmuszony jeszcze dopłacić, nieraz niemałą, sumę. Pożyczki pozabankowe są zawsze przyznawane na dowolny cel, więc w takim przypadku, kredytobiorca pożyczone pieniądze może albo zwrócić, albo przeznaczyć na cokolwiek innego.

Czy to bezpieczne?

Obecnie na rynku pożyczek pozabankowych funkcjonuje kilka dużych firm, o ugruntowanej od dawna pozycji i doświadczeniach zbieranych przez lata zarówno na rynku polskim, jak i na rynkach zagranicznych. Firmy te uważane są za zapewniające duże bezpieczeństwo pożyczek i oferujące jasne i przyjazne zasady ich zwrotu. Wybierając firmę udzielająca pożyczki warto zapoznać się z opiniami użytkowników i porównać różne oferty.

Back To Top