Codzienne oszczędności

Wady darmowej telewizji

W szukaniu darmowych rzeczy nie ma niczego złego. Nie zawsze jednak poczynione oszczędności są nimi tak naprawdę. Często zdarza się sytuacja, że to, co darmowe jest albo nieopłacalne ze strony użytkowej, albo jednak posiada pewne ukryte koszta, niewidoczne na pierwszy rzut oka.

Jednym z bardziej jaskrawych przykładów takich pozornych oszczędności jest darmowa telewizja.

Odbiór na telewizorze

Nadal zdecydowanie najczęstszym sposobem odbioru telewizji jest ten polegający na podłączeniu anteny do odbiornika telewizyjnego. Uzyskiwany w ten sposób sygnał jest doskonałej, cyfrowej jakości i na pozór jest on całkowicie darmowy. Dlaczego na pozór?

Za oglądanie takiej telewizji nikt nie oczekuje od klienta żadnych opłat za odbierany sygnał. Jeśli o to chodzi, jest to na prawdę telewizja za darmo.

Inaczej sytuacja się ma jednak w sytuacji opłat za odbiornik.

Każdy posiadacz telewizora, czyli urządzenia zdolnego do odbioru sygnału publicznej telewizji jest zobowiązany do płacenia za niego podatku. Wynika z tego, że choć telewizja jest za darmo, to już odbiornik do niej niezupełnie.


Więcej o telewizji za darmo – kliknij w odnośnik – https://kapitalni.org/pl/artykuly/czy-telewizja-za-darmo-jest-mozliwa-poznaj-koszty-zwiazane-z-ogladaniem-telewizji-w-swoim-domu,73,76


 

Odbiór przez internet

Rozwiązaniem tego problemu jest internet. W sieci bez trudu można znaleźć cały szereg stron umożliwiający dostęp do wszystkich nadawanych publicznie kanałów. W tym wypadku również jest to darmowe, a co najważniejsze komputer nie jest objęty podatkiem tak, jak w przypadku telewizorów. Jakie jednak są minusy tego rozwiązania?

Jednym z najpoważniejszych są reklamy. I nie jest tu mowa o tych reklamach, które nadawane są przez właścicieli stacji telewizyjnych, ale o tych jeszcze dodatkowych, na których zarabia właściciel strony umożliwiającej odbiór poszczególnych kanałów.

Reklamy znaleźć można zarówno na samej stronie w postaci banerów reklamowych, jak i w transmisji. Właściwie standardem na wszystkich tego typu stronach jest umieszczanie reklam tuż przed rozpoczęciem transmisji. Niestety często dochodzi również do przerwania transmisji osobną, pojedynczą reklamą. Niestety jest to realizowane poprzez z góry ustalony skrypt, który ma się załączyć o określonym czasie, więc reklama może przerwać transmisje w najbardziej nieoczekiwanym momencie.

Dodatkowo dochodzi jeszcze kwestia jakości nadawanego sygnału. W przypadku telewizji cyfrowej z telewizora jest on wręcz idealny. Niestety ten internetowy jest znacznie w tyle. Jakość jest wyraźnie gorsza, a w przypadku oglądania bardzo popularnej transmisji, która jest oblegana przez innych użytkowników, może wręcz dochodzić do zatrzymywania obrazu i jego urywania się.

Back To Top